O nas

Platerów to niewielka i urokliwa Wieś położona w powiecie łosickim będącym częścią województwa mazowieckiego. Wieś położona jest w odległości nieco ponad 100 km w linii prostej od Stolicy oraz około 40 km od miasta Siedlce.

Herb Platerowa - Platerów

Dojazd do wsi jest doskonały, położona jest ona, bowiem przy drodze krajowej numer 19. Oprócz tego na jej ternie znajduje się stacja kolejowa będąca element linii łączącej Siedlce i Czeremchę. Choć wieś ta nie obfituje w zabytki oraz inne miejsca godne uwagi turysty, to od lat słynie z twórczości Zespołu Pasieka z Platerowa i przede wszystkim doskonałego miodu. Świadczy o tym chociażby fakt, że dawniej Platerów nosił nazwę Platerowo-Pasieka, zaś jeszcze wcześniej po prostu Pasieka. O wyjątkowych walorach naturalnych okolicy świadczy fakt, że weszła ona w skład powstałem w 1994 roku Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Jednoznacznie wskazuje to, że tereny te są wyjątkowo cenne, zarówno pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, jak i kulturowym.

Powyższe fakty dobitnie świadczą o wyjątkowym i naturalnym charakterze pobliskich terenów. To między innymi za ich sprawą miód produkowany w naszej pasiece położonej w Kisielewie zdolny jest zaspokoić wyrafinowane podniebienia zarówno przeciętnych konsumentów, jak i wytrawnych smakoszy płynnego złota. Wynika to z wielu czynników, które pozwolimy sobie Państwu przybliżyć w tym artykule.
Opisane w pierwszym akapicie warunki geograficzne dobitnie świadczą o tym, że okolica, w jakiej ulokowana jest nasza pasieka to tereny pozbawione fabryk, oczyszczalni etc. i związanych z nimi zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby. Wytwarzany przez nas miód pozbawiony jest jakichkolwiek znamion związanych z ciężką ingerencją człowieka w naturę. Nie wierzycie? Przyjedźcie w nasze rejony i przekonajcie się na własne oczy.
Pszczelarstwem zajmujemy się od trzech pokoleń. Nasza rodzinna pasieka nie ma Stare zdjęcie Pasieka rogalaabsolutnie nic wspólnego z ogromnymi „przemysłowymi” przedsiębiorstwami produkującymi miód w nastawieniu wyłącznie na zyski, bez poszanowania zarówno dla konsumentów jak i tradycyjnych metod gwarantujących niepowtarzalne walory smakowe i lecznicze miodu. Doświadczenie i wiedza przekazywana z ojca na syna są swoistymi gwarantami działania według zasad, które gwarantują, że w słoikach z naszym miodem znajdą Państwo wyłącznie najwyższej, jakości, naturalne i tradycyjne płynne złoto, wraz ze wszystkimi korzyściami płynącymi z jego konsumpcji. W trosce o zdrowie pszczół oraz jakość oferowanego przez nas produktu, korzystamy ze stałego nadzoru weterynaryjnego reprezentowanego przez wysokiej klasy specjalistów.
Pomimo że cenimy sobie naszą rodzinną tradycję i związane z nią doświadczenie, należymy do Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach, czyli organizacji IMG_3925słynącej z Corocznych Siedleckich Targów Miodu, na które serdecznie Państwa zapraszamy każdego września. Dzięki członkostwu w związku wciąż doskonalimy metody produkcji naszego miodu. Wymiana doświadczeń i informacji z innymi pszczelarzami z regionu, pozwala nam na produkcję opartą wyłącznie na sprawdzonych metodach. Przedsiębiorstwa masowo produkujące miód eksperymentują, aby zmniejszyć koszta jego produkcji, przez co traci on, na jakości, nie mówiąc już o braku jakichkolwiek pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia. Dzięki Regionalnemu Związkowi Pszczelarzy w Siedlcach i doświadczeniu nabytemu przez innych pszczelarzy w regionie posiadamy wiedzę, która pozwala nam na produkcje wyłącznie naturalnego miodu. Za pośrednictwem organizacji angażujemy się również w liczne akcje mające na celu uświadomienie pobliskim rolnikom, jak istotną rolę dla środowiska pełnią pracowite pszczoły. Uświadamiamy im również, jak bardzo negatywne skutki przynosi stosowanie silnych pestycydów, dzięki czemu nasza okolica wciąż pozostaje naturalna i wolna od nadmiernej ingerencji ze strony człowieka.
Główne gatunki pozyskiwanych przez nas miodów, to miód wielokwiatowy, leśny, spadziowy oraz lipowy. Nie wdając się w szczegóły i różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami miodu, o których można by pisać godzinami, śmiało możemy polecić wszystkie gatunki. Wszystkie z nich posiadają wyjątkowe i cenione walory smakowe. Wszystkie pozwalają na wyeliminowanie z diety szkodliwego cukru. Łyżka miodu każdej z odmian, zabezpiecza nasz organizm przed chorobami i bakteriami lepiej niż jakiekolwiek kupione w aptece pigułki i medykamenty o wątpliwej skuteczności i niewątpliwie wysokiej cenie.

miód wielokwiatowy

Oprócz miodu wytwarzamy również pyłki kwiatowe oraz propolis pszczeli, czyli substancję używaną przez pszczoły do wyścielania ścian ula oraz zabezpieczania go przed bakteriami z zewnątrz. Dzięki jego rozpuszczalności w alkoholu etylowym, w prosty sposób mogą Państwo przygotować miksturę zdrowia skuteczną w przypadku wielu rodzajów schorzeń i dolegliwości. Wspomniany zaś na początku akapitu pyłek kwiatowy, zwany również pszczelim to nic innego jak męskie komórki rozrodcze wyprodukowane przez kwiaty. Obok miodu stanowi on podstawowy pokarm pszczół bogaty w witaminy, sole mineralne, zdrowe tłuszcze i wysokiej jakości białko. Nic dziwnego. Według wielu uchodzi on za najbardziej wartościowy produkt roślinny. Korzyści związane z jego spożyciem są ogromne i nieporównywalne do żadnego dostępnego na rynku suplementu diety.
Oprócz produkcji miodu i produktów pszczelich zajmujemy się również produkcją i sprzedażą wysokiej jakości sprzętu pszczelarskiego, takiego jak chociażby odymiacze czy podkarmiaczki. Dzięki zapleczu technicznemu w postaci dobrze wyposażonej stolarni, zajmujemy się również wytwarzaniem uli wielkopolskich, oraz przede wszystkim uli warszawskich, zarówno tych zwykłych jak i poszerzanych. Tworzone przez nas konstrukcje wykonane są z najwyższą starannością, przy zastosowaniu grubej i solidnej deski sosnowej. Co najważniejsze, nie zawierają one powszechnych gdzie indziej elementów klejonych, zamiast których używamy naturalnego, słomianego ocieplenia.
Nasza rodzinna pasieka pozostaje otwarta na wszelkie Państwa propozycje. Serdecznie zapraszamy do współpracy.