Osłuchiwacz uli

OSŁUCHIWACZ ELEKTRONICZNY

Osluchiwacz: Urządzenie służy do sprawdzania siły rodzin pszczelich, szczególnie pomocny w okresie zimowym oraz u schyłku zimy.
Osłuchiwacz daje nam możliwość sprawdzenia czy pszczoły przezimowały oraz czy są silne i czy nie wymagają dodatkowego zasilenia pokarmowego.
Słuchając pszczół możemy wiele wywnioskować. Najprostszym sposobem słuchania jest metoda porównawcza, w której porównujemy natężenie dźwięków w poszczególnych ulach. Naukę najlepiej rozpocząć od uli silnych, zwracając uwagę na rodzaj i natężenie dźwięków.

osluchiwacz1_2016
Osłuchiwacz uli – zestaw

Dane techniczne:
Moduł główny:
Wykonany z tworzywa sztucznego, solidny, dopasowany do dłoni.
Wyposażony w duży włącznik, diodę kontrolująca stan pracy urządzenia i pokrętło regulujące siłę wzmocnienia.
W górnej części znajdują się dwa gniazda, pierwsze z nich służy do przyłączenia sondy, zaś drugie do podłączenia słuchawek. Osłuchiwacz jest zasilany jedną baterią 9V (można zastosować akumulatorek). Sonda: długości: 250 mm i grubości nie większej niż: 8 mm, zakończona z jednej strony bardzo czułym mikrofonem, zaś po drugiej wtykiem jack 2,5. Sondę można dowolnie wyginać. Słuchawki stereofoniczne, zakończone wtykiem jeck 3,5. Dźwięk mono słyszalny w prawej i lewej słuchawce.

osłuchiwacz
Osłuchiwacz uli

Osłuchiwacz pszczeli

Posłuchaj odgłosów pszczół