Miód wielokwiatowy


Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy, to najczęściej spotykana i stosowana odmiana miodu. Powstaje on z nektarów wielu gatunków roślin rosnących na danym terenie. W zależności od pory roku, w której miód ten został pozyskany i okolicznej roślinności, może on różnić się zapachem, barwą i walorami smakowymi. Zebrany wiosną miód wielokwiatowy będzie o jasnym odcieniu i słodkim smaku, ten jesienny zaś cechował będzie się zauważalnie ciemniejszą barwą i nieco gorzkawym smakiem.

miód wielokwiatowy

 


Dla zdrowia
Alergie
Śladowe ilości pyłków kwiatowych zawarte w miodzie wielokwiatowym, sprawdzają się, jako swoista szczepionka dla osób borykających się z alergią. Aby zmaksymalizować pozytywne skutki takiej kuracji, należy stosować miód pochodzący wyłącznie z okolicznych pasiek.

Miód wielokwiatowy w słoiku
Miód wielokwiatowy w dużym słoiku 0,9l (1,3kg).

Profilaktyka
Jeżeli stosujesz suplementy diety, mające zachować Cię w dobrej kondycji i zdrowiu przez długie lata i uchronić twój organizm przed przeziębieniem, śmiało możesz wyrzucić je do kosza i zaopatrzyć się w słoik pysznego miodu. Zyskasz w ten sposób wiele krzepy i wigoru, a do tego zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy, które do tej pory wyrzucałeś w błoto, wydając je na kolorowe tabletki. Zaleca się, aby miód wielokwiatowy spożywać codziennie w porze śniadaniowej. Dobrym rozwiązaniem może być również stosowanie go, jako cukru np. do herbaty.
Powszechnie znane są również właściwości, dzięki którym miód wybitnie hamuje rozwój bakterii. Nie straszne mu również wirusy, paciorkowce i pierwotniaki, dzięki czemu jest cudownym i co najważniejsze, całkowicie naturalnym antybiotykiem.
Dla kondycji
A co z sylwetką?
Wbrew niektórym opiniom miód nie tuczy. Jest on produktem niskokalorycznym, stanowiącym świetny i tani suplement codziennej diety, zwłaszcza, jeśli zależy nam na szczupłej sylwetce a lubimy często przekąsić coś słodkiego. Znajduje on zastosowanie Herbata z miodemniemal wszędzie tam gdzie cukier, bez trudu możemy, więc wyeliminować biały kryształ z naszej diety i zastąpić go nieporównywalnie zdrowszym i mniej tuczącym płynnym złotem. Z pewnością wdzięczna będzie nam również nasza uroda, albowiem nie od dziś wiadomo, że posiada on właściwości upiększające.
Świetny zaraz po treningu
Nieprzeciętna zawartość węglowodanów łatwo przyswajalnych, sprawia, że miód ten jest wyjątkowo szybko wchłaniany przez organizm, zaś jego działanie natychmiastowe. Wobec tego szczególnie poleca się go sportowcom, celem spożycia zaraz po aktywności fizycznej. Pomoże on nam szybko uzupełnić uszczuplony wysiłkiem zapas glikogenu. Oprócz tego działa stymulująco i przykłada się do produkcji insuliny, będącej hormonem anabolicznym. Zaleca się spożywanie miodu po każdej sesji treningowej w ilości 0,6 grama na każdy kilogram masy ciała
Dla natury
Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do produkowanego w wielkich cukrowniach białego kryształu i słodyczy zjeżdżających masowo z taśm produkcyjnych, wyprodukowany zgodnie z tradycją miód jest produktem w stu procentach naturalnym. Każdy etap jego produkcji, zachodzi w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, bez ingerencji w działanie pobliskiego ekosystemu.

1 thought on “Miód wielokwiatowy

Możliwość komentowania jest wyłączona.