Archiwa kategorii: Akcesoria

Regulator obrotów W-1 do wirówki

Regulator obrotów W-1 z możliwością dokładnej regulacji . Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciążeniowe, opcję miękkiego startu (chroniącą odbiornik przed wczesnym zużyciem.

Układ nie współpracuje z silnikami indukcyjnymi.

Regulator umożliwia:

Płynną regulację obrotów silników komutatorowych stosowanych w:  wiertarkach, odkurzaczach oraz innych elektronarzędziach.   Regulator obrotów do wirówki w-1

Regulację natężenia oświetlenia (w tradycyjnych żarówkach). Regulację grzania grzałek małej mocy.

Parametry techniczne:

  • napięcie pracy 230V
  • moc ciągła 1000W
  • moc chwilowa 2000W

Czytaj dalej Regulator obrotów W-1 do wirówki

Elektrownia słoneczna – Biwak 12W

Nie ma co ukrywać, że trudniąc się sztuką, jaką jest pszczelarstwo, w wielu przypadkach prąd jest nie tyle co niezbędny, aczkolwiek znacząco ułatwia pracę. Co zrobić, gdy nasze pasieki stoją w szczerym polu, a przeciągnięcie kabla jest praktycznie niemożliwe? W tym przypadku warto zainwestować w małą, funkcjonalną elektrownię słoneczną. Jakie zalety kryje w sobie to nowoczesne „cudo”? Pomijając to, że jest całkowicie ekologiczne, a więc bezpieczne nie tylko dla nas, ale również dla naszych pszczół to korzysta również z odnawialnego źródła energii. Odnawialnego, znaczy, że dostępnego niemal w każdym momencie. Dość wysokie koszty zakupu, a tym samym instalacji, rekompensowane są przez niezawodność ogniw fotowoltaicznych oraz znikome koszty eksploatacji. Przydomowe elektrownie słoneczne pod żadnym pozorem nie działają ujemnie na otaczające nas środowisko naturalne, nie wydzielają żadnych gazów cieplarnianych i odpadów. Są przez to całkowicie bezpieczne. Dzięki prostej budowie możemy postawić je dosłownie wszędzie. Świetnie zatem sprawdzają się w miejscach trudno dostępnych i oddalonych od głównych linii energetycznych.

 

Czytaj dalej Elektrownia słoneczna – Biwak 12W

Odymiacz elektryczny do odymiania pszczół

Cena: 95 PLN
szt.


Urządzenie służy do spalania tabletek Apiwarolu. Tabletka spalana jest na zewnątrz ula,    w rurce do której tłoczone jest powietrze, następnie  lek trafia przez wylotek do ula. Odymiacz jest ogromnym udogodnieniem zwłaszcza dla osób które mają jednorazową do odymienia kilkadziesiąt  uli.

Główne zalety 

  • Niezawodność
  • Cicha praca
  • Płaska rurka 6mm  
  • Długi czas działania na jednej baterii
  • Łatwy w utrzymaniu czystości, czyścimy tylko rurkę dozującą

W zestawie z odymiaczem jedna  rurka dozująca. W przypadku chęci zakupu dodatkowej rurki, proszę w polu „uwagi” podać ilość  rurek .  Cena za każdą dodatkową rurkę to 15zł , koszt wysyłki pozostaje bez zmian.  Zamawiając do godziny 10:00 zamówienie zostanie zrealizowane jeszcze tego samego dnia.  Przesyłki realizowane są za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz firmy kurierskiej DPD.

odymiacz elektryczny

Czytaj dalej Odymiacz elektryczny do odymiania pszczół